Інтегроване заняття-квест Космічна подорож з використанням Лего
Інтегроване заняття-квест Космічна подорож – Всеукраїнський портал Анелок Ігри для друку
Інтегроване заняття-квест з природного довкілля, розвитку мовлення, логіко-математичного розвитку з використанням технологій: “LEGO”, “Стіни, стеля і підлога, що говорять”
Підготували: Шевчик Н.В., Токарська К. М.
Мета: розширити елементарні уявлення дітей про космос, сонячну систему; ознайомити дітей із моделлю Землі – глобусом; закріплювати вміння відповідати на запитання дорослого; збагатити словник прикметниками, іменниками згідно теми; ввести нове словосполучення «космічний простір», вправляти в доборі слів протилежних за значенням; продовжувати формувати вміння орієнтуватися на площині (посередині, правий-лівий кут, вгорі внизу); заохочувати створювати конструкції предметного та природного світу з LEGO-duplo, добираючи деталі відповідно до схеми; розвивати логічне мислення, увагу, мовлення; виховувати інтерес до природи космосу.
Матеріал: ІКТ, LEGO-duplo, схеми-малюнки ракети, схеми-малюнки сонця і місяця, предметні картинки: планети Земля, Марс, космонавта, сонця, скриня з Глобусом, аудіозапис, картинки космічного простору.
Хід заняття
І. Організаційний момент:
(Діти разом із вихователем проходять до килимка стають колом)
- Діти, сьогодні до нас завітало багато гостей. Давайте, привітаємось з гостями по особливому, з ЛЕГО цеглинками і створимо башточки – привітання.
- Доброго ранку, сонце привітне! (показують жовту цеглинку)
- Доброго ранку, небо блакитне! (показують блакитну цеглинку і ставлять на попередню)
- Доброго ранку, рослини землі! (показують зелену цеглинку і ставлять на попередню)
- Доброго ранку, подих весни! (показують білу цеглинку і ставлять на попередню)
- Доброго ранку тобі і мені! (показують червону цеглинку і ставлять на попередню)
- Доброго дня, всім нашим гостям! (руки перед собою)
Всім миру й тепла! Доброго дня!
(діти складають башточку з переліком відповідних кольорів)
- Хочу вам сказати, що гості, які прийшли до нас, здивовані тим, як змінилася наша група!
- Скажіть, будь ласка, що нове з’явилося в нашій групі? ( у нас змінилась стіна, вона стала гарна, кольорова)
- А скажу вам по секрету, що ця стіна не тільки гарна і кольорова, але ще й вміє розмовляти. А ви хочете почути, що цікавого розповість нам стіна.
- (Ім’я), що ти бачиш перед собою на стіні? (планети, місяць, зірки, комети, сонце)
- Малята, що ви можете сказати про планети, які вони за розміром і формою, (Ім’я), скажи? ( планети різні за розміром: є великі та маленькі; планети різні за кольором: є червона, оранжева, жовта, зелена, блакитна)
- порахуй найбільші планети, і скажи скільки їх? (Ім’я), рахує, а ви перевіряйте. (Одна планета, дві, три, чотири, всього 4 планети. Разом чотири планети)
- То скільки великих планет нарахував(ім’я)? (чотири)
- (Ім’я), де знаходяться сонце місяць і зорі? ( місяць вгорі, а зорі розкидані по всій стіні)
- Уважно подивіться на стіну і скажіть, як розташовані зірки на стіні?
( зірки одна біля, поряд)
- (Ім’я), що нагадують зірочки тобі? (цвяшки, фари машини, ліхтарики, свічечки, салюти, вогники).
- Отож, скажу вам, що все що ви бачите на стіні: планети, зірки, місяць, комети – утворюють космічний простір (Повторіть)
Дидактична Гру «Який, яка, яке?»
Малята, погляньте, на стіні є одна велика зірка, скажу по секрету, що вона хоче з вами погратися, ось вона. Зараз ми будемо передавати зірочку один одному, в кого вона буде в руках, той буде відповідати на запитання.
- Земля яка? ( кругла, зелена, квітуча, маленька, різнобарвна)
- Сонце яке? (гаряче, ласкаве, велике, яскраве, кругле, ніжне, блискуче)
- Місяць який? (круглий, худий, гарний, яскравий, нічний, круглолиций, рогатий, загадковий, різкий, космічний, старий, новонароджений)
- Зорі які? ( яскраві, нічні, загадкові, космічні, сяючі).
Зірочка дякує вам, ви просто розумнички, стільки багато знаєте про землю, сонце, місяць, ось я прикріплю зірочку на стіну.
Сюрпризний момент. (Відео-звернення Космічної Феї. Приходить повідомлення на пошту)
Космічна Фея: Добрий день дітки., звертаюсь до вас я – Космічна Фея.
Я чула що у вашій групі є незвичайна стіна, а космічна. А у нас в космосі зла чаклунка лиха наробила.
Все в космосі змінилось,
Як чаклунка там з’явилась,
Я їй на заваді стала,
Та вона скарби забрала.
А мене до вас на Землю,
Зла чаклунка відіслала.
Ще й завдань понадавала.
Щоб додому повернутись,
Мушу виконати їх,
Поможіть мені, малята,
Дуже прошу вас усіх!
– Малята, я пропоную допомогти Космічній Феї виконати завдання, щоб вона мала змогу повернутися додому, ви згідні? (Так)
– Але ж як нам потрапити якнайшвидше в в космос? ( полетіти на ракеті)
– А де ж знайти ракету? ( збудувати)
Дидактична гра « Збудуємо ракету» (за зразком)
Щоб полетіти ракетою нам дійсно потрібно її збудувати. Тож запрошую вас пройти в наше конструкторське бюро. Прошу займати свої місця.
На столах у вас є схеми- малюнки, за якими ви будете будувати космічні ракети. Розгляньте малюнок-схему і скажіть:
- З яких кольорів складається наша ракета?
- Де знаходиться найдовші цеглинки і якого вони кольору ?
- Де знаходяться найкоротші цеглинки і якого вони кольору?
- Хто з вас скаже, з чого ми почнемо будувати ракету?
(самостійна робота дітей: конструювання за схемою)
Зараз я подивлюся чи правильно ви збудували, адже в космос зможуть полетіти тільки справні ракети. Я бачу всі ракети готові, ви справжні молодці, час і нам вирушати у космічну подорож.
А щоб швидше дістатися в Космос, я запрошую вас до великої ракети, яку ми з вами збудували напередодні. Займіть. будь ласка, місця в ракеті.
(діти сідають на стільчики, з яких збудована ракета)
Ось ми з вами вирушаєм!.
Космос будемо підкоряти
Будем пильні та кмітливі,
Обережні і сміливі,
Будем думати та міркувати,
В польоті не сумувати.
І Космічній Феї допомагати.
Закривайте оченята будем в космос відправлятись, рахуємо разом:
5, 4, 3, 2, 1. (звучить космічна музика діти з вихователем рахують)
Відкрийте оченята, ось ми з вами і в Космосі (включається світильник космос).
Космічна Фея передала нам маршрут з чотирьох зупинок: першою відвідаємо «Планету – Розумницю», потім побуваємо на «Планеті – Спортивній», побачимо «Планету – Математичну», «Планету – Вікторину» (діти виходять з ракети)
Щоб потрапити нам на першу планету» Розумницю» потрібно виконати завдання.
Дидактична гра «Розумники» (діти стоять на килимку)
Я буду вам задавати запитання від Чаклунки, і кого я назву на ім’я, той буде відповідати лише одним словом.
- то як називається перша планета? (Розумники).
- (Ім’я), сонце світить вдень, а місяць – … (вночі)
- (Ім’я), сонце на небі взимку низько, а влітку – … (високо)
- (Ім’я), взимку день короткий, а влітку – … (довгий)
- (Ім’я), місяць один, а зірок – … (багато)
- (Ім’я), місяць великий, а зорі – … (маленькі)
- (Ім’я), пташки літають низько, а ракети – … (високо)
Молодці, але Зла Чаклунка підготувала нам ще одне завдання з LEGO-цеглинками. Займіть, будь ласка , місця за столами.
В кожного з вас на столах лежать картинки-схеми для конструювання, відповідно них ви маєте побувати такі ж самі предмети.
- Розгляньте малюнки і скажіть, що зображено на картинці, що у тебе? (сонце)
- А в тебе, що зображено на схемі? (місяць)
- Якої форми сонце? (круглої)
- Де розміщені промінці? (навколо круга, кругом серединки)
- Що зображено на картинці в тебе? (місяць)
- На що схожий місяць (на ріжок)
Прошу вас з ЛЕГО- цеглинок викласти ті предмети, які на малюнку.
( самостійна робота дітей)
Молодці, розумнички, ви справились з завданням, були уважні і правильно виклали і сонце і місяць.
Космонавти багато займаються спортом, адже мають бути здоровими, сильними, вправними, щоб долати будь які труднощі. Ми з вами теж трішки перепочинемо, і зробимо фізкультхвилинку.
Кубик з LEGO не простий
Він маленький, чарівний…
Ось цеглиночку візьмемо
На голівку покладемо
Всі присядемо гарненько
Щоб не впала потихеньку
Обережненько встаємо
І у руку знов візьмемо.
Між долоньками стискаємо
І навколо повертаємо
З нею весело стрибати
Можна в хованки пограти.
Ще малюнок намалюємо
І сусіду подаруємо.
В LEGO руки ми візьмемо
І на місце повернемо.
А нам час вирушати до «Планети – Математичної»
Вправа «Орієнтування на ракеті» (з використанням наборів з LEGO).
Підійдіть до столів. Погляньте, на столах, у кожного з вас є картинки з зображенням космічного простору, покладіть їх перед собою і слухаємо завдання від чаклунки. Увага, ваші вушка слухають, голівки думають, а ручки виконують.
- Покладіть жовту цеглинку посередині.
- У верхній правий кут покладіть червону цеглинку,
- У нижній лівий кут – блакитну цеглинку,
- А у верхній лівий кут – померанчеву цеглинку,
- В нижній правий кут – зелену.
- Якого кольору цеглинка залишилася у вас? (синього кольору)
Бачу всі справились з завданням, молодці, маєте вправні рученята, ото ж прямуємо далі з вами до «Планети – вікторина», тут на нас чекає наступне завдання.
Вікторина «Назви «космічні» слова» ( на килимку лежать картинки)
Я буду задавати вам запитання від Чаклунки, а відповіддю буде картинка, яку ви піднімете вгору.
- Планета, що зображує глобус. (Земля)
- Людина, яка працює в космосі? (космонавт)
- Центральна зірка сонячної планети. (Сонце)
- Червона планета – сусідка Землі. (Марс)
- Жителі планети Земля? (Земляни)
«Планета – Сюрприз».
Дидактична гра « Судоку»
Молодці, розумнички, тепер нам потрібно виконати ще одне завдання.
- Увага: заповніть порожні клітинки цеглинками тих кольорів яких не вистачає. Але щоб колір цеглинок не повторювався в рядку. 2 рази повторити.
Які ви молодці! Чари злої чаклунки зникли і Фея може повернутися додому. Завдяки вам. подолали всі перешкоди і врятували космос від Злої Чаклунки.
(вихователь вмикає відео-звернення Феї)
«Любі діти!! Не знаю як вам дякувати, юні герої! Ви не побоялись Злої Чаклунки і врятували планети Космосу. За вашу допомогу, дарую вам подарунок- сюрприз, скриньку.
А тепер, любі малята вже час повертатись додому, сідаємо в ракету.
Політали, політали,
На планетах побували,
Хоч цікаво було там – та пора додому нам.
(Звучить космічна музика)
Діти лічать лічбою 1,2,3,4,5.
Наша ракета приземлилась на планеті Земля.
Підсумок заняття:
- Діти, погляньте, то що ж подарувала нам Фея? (Глобус) Так, правильно, глобус – це макет нашої Землі.
- Давайте з вами уважно розглянемо глобус, і скажіть на що схожа наша Земля? (На м’яч, кулю, сонечко).
- Якої форми Земля ? (круглої)
- А які кольори ви бачите на глобусі? (зелений, синій, коричневий, жовтий).
- Звідки можна побачити Землю у такому вигляді? (З Космосу)
Я теж думаю, що наша космічна подорож була пізнавальна та цікава, і я вам хочу подякувати за ваші старання, і хочу вам нагадати:
Нам планету треба берегти,
Доглядати і любити
І Земля, наш спільний дім,
Буде вдячна нам усім.
ЗАВАНТАЖИТИ ЗАНЯТТЯ З ДОДАТКАМИ