Публікації

Маловідомі факти про життя Тараса Шевченка (які ніхто не знає)

Маловідомі факти про життя Тараса Шевченка (які ніхто не знає)

Маловідомі факти про життя Тараса Шевченка – Всеукраїнський портал Anelok

Тарас Шевченко – один із найвпізнаваніших українців у світі. Його геніальні вірші з покоління в покоління натхненно цитують. Його прозірливі пророцтва передаються з вуст в уста. А заклики до боротьби з поневолювачами надихають сучасне покоління. Великий Кобзар також відомий як талановитий художник, який майстерно змальовував побут своїх сучасників. Він запам’ятався нащадкам як переконаний громадський діяч, який, попри переслідування царського уряду, не відмовлявся від проукраїнських переконань.

Внесок Тараса Шевченка в українську культуру та формування нашої державності неможливо переоцінити. Але якою він був людиною? Як реагував на підступи долі? Які пісні любив співати? Сучасні дослідники все більше і більше заглиблюються в історію, що з’ясувати нові маловідомі факти про життя й особистість Кобзаря. 

Якими були зовнішність та характер Тараса Шевченка?

 1. Кобзар мав міцну статуру, був невисокого зросту (164 см), широкоплечим, мав проникливий погляд. Замолоду борода й вуса були виголеними, бакенбарди каймою обводили обличчя. Волосся було підстриженим по-козацькому, але зачесаним назад. В зрілому віці носив пишні вуса. 
 2. Високі почуття та тверді переконання інколи змушували поета робити імпульсивні вчинки. Його характер був запальним, але справедливим.
 3. За спогадами друзів, бували ситуації, коли він поводився досить наївно.
 4. Як вважав батько Тараса, його син був нездібний до ведення господарства. Священик із рідного села поета Григорій Кошиця називав хлопця ледащом. 
 5. Був азартним, душею компанії, любив жартувати, міг розвеселити незнайому людину.

Звички та уподобання Великого Кобзаря

 1. Улюбленою стравою національного героя був український борщ із річковими карасями та травами.
 2. Тарас Шевченко віддавав перевагу каві по-віденському. Але як згадує історик Микола Костомаров, улюбленим напоєм Кобзаря був чай із ромом.
 3. Тарас Григорович гарно співав і грав на гітарі. Тембр його голосу був рідкісним і приємним – тенор чи баритон з високим теноровим звучанням.
 4. Улюбленими піснями Тараса Шевченка були українські народні пісні. Зокрема, «Та йшов козак з Дону».
 5. Чоловік інколи полюбляв оригінально одягнутися, чим привертав до себе загальну увагу. Так, будучи сільським підлітком, він пошив для себе шапку-конфедератку – головний убір із чотирикутним верхом, непритаманний для тодішньої периферії. В його гардеробі також був червоний вовняний шарф.

Не лише письменник та живописець. Багатогранний талант Шевченка

 1. Перебуваючи у засланні, Тарас Шевченко долучився до описової експедиції на Аральське море. Він виконував роботу картографа, топографа і гідрографа. Його безпосередніми обов’язками було робити замальовки та описувати узбережжя та острови, замірювати глибини. На основі зібраних матеріалів були створені карти, які використовували до 70-х років 20 століття.
 2. Наприкінці життя Тарас Григорович дуже захопився ліпленням та гравіюванням. В 1860 році він отримав звання Академіка з гравіювання Імператорської академії мистецтв. Високу нагороду вручили за гравюру за полотном Рембрандта «Притча про працівників виноградника».

Ось такою він був незвичайною людиною – майстер кисті й пера, провісник української державності та народний символ.

Ви можете цікаво ознайомити дітей із життям та творчістю Тараса Шевченка, використавши великі колективні розфарбовки та інший дидактичний матеріал з нашого сайту: https://anelok.in.ua/product-tag/taras-shevchenko/

Ви можете скопіювати цю інформацію на свій сайт, вказавши активне посилання на сайт!

Залишити відповідь

X