Публікації

Цікаві факти про Тараса Шевченка дітям

Цікаві факти про Тараса Шевченка дітям – Всеукраїнський портал Anelok

Тараса Шевченка назвали Тарасом, оскільки день його народження майже збігається з іменинами. Великий поет з’явився на світ 9 березня. А 10 березня (у високосний рік 9 березня) християнська церква вшановує Святого Тарасія патріарха Константинопольського, який жив у 8 столітті й зробив багато добрих справ.

Рід Шевченків заснував прапрадід Кобзаря, який був умілим шевцем.

Батько Тараса був чумаком. Також він заробляв на життя, виготовляючи на замовлення вози, борони, плуги та рала. Саме Григорій напророкував, що його син «не буде абияким чоловіком».

Мати поета Катерина Бойко походила з гордого етносу бойків, що живе на схилах українських Карпат. Вона була вільною селянкою, яка взяла шлюб з кріпаком.

Дідусь Тараса Шевченка, на ім’я Іван брав участь у Коліївщині – визвольному повстанні українських козаків та селян. Спогади діда про боротьбу з загарбниками пізніше лягли в основу відомої поеми «Гайдамаки».

Тарас Григорович був невисоким чоловіком. Його зріст – 1 метр 64 сантиметри.

Тарас до досягнення 24-річчя був одним із 17000 кріпаків, якими володів багатий поміщик Василь Енгельгардт. Цей пан був племінником Григорія Потьомкіна – фаворита імператриці Катерини Другої.

На викуп майбутнього народного поета й художника з кріпацтва його друзі витратили фантастичну суму – 2500 рублів, що були еквівалентом 45 кілограмів срібла. В перерахунку на сучасні гроші це 40 тисяч доларів. До збору коштів долучилися, зокрема, художник Карл Брюллов, а також члени імператорської родини та тогочасні вельможі.

Під час вільного життя в Петербурзі Тарас Шевченко непогано заробляв, оскільки йому часто замовляли портрети.

Український поет полюбляв одягатися модно й вишукано. У його щоденнику є допис про дорогий гумовий плащ-макінтош, який йому вдалося придбати. 

Улюблений напій українського генія – чай із додаванням рому.

15 років – саме стільки часу Тарас Шевченко безвиїзно прожив в Україні. У 14-річному віці він переїхав разом зі своїм паном Енгельгардтом до Вільно (сучасний Вільнюс). Пізніше приїжджав додому лише в гості та задля подорожей.

Тарас Григорович володів українською, російською та польською мовами. Французьку теж пробував вивчити, але йому не вдалося.

Наклад першого «Кобзаря» (1000 примірників) шанувальники розкупили впродовж 2 тижнів. Відтоді цю поетичну збірку перевидали 8 мільйонів разів.

Тарас Григорович власним коштом видав Буквар, призначений для навчання грамоті у безплатних навчальних закладах.

Заведено вважати, що Шевченко прожив дуже мало  47 років. Але насправді це більше, ніж середня тривалість життя чоловіків всередині 19-го століття.

Тарас Шевченко – світовий рекордсмен за кількістю встановлених йому пам’ятників. Більше скульптур має хіба що Ісус Христос. Всього у світі налічується 1384 монументи Кобзаря. З них 1256 – в Україні. Інші – в США, Китаї, Бразилії та інших закордонних країнах.

Місто, де поет відбував заслання, нині називається Форт-Шевченко. Населений пункт знаходиться в Казахстані. Це центр Тупкараганського району Мангістауської області. 

Ви можете цікаво ознайомити дітей із життям та творчістю Тараса Шевченка, використавши великі колективні розфарбовки та інший дидактичний матеріал з нашого сайту: https://anelok.in.ua/product-tag/taras-shevchenko/

Ви можете скопіювати цю інформацію на свій сайт, вказавши активне посилання на сайт!

Залишити відповідь

X