Публікації

Про День Святого Миколая дітям

Про День Святого Миколая дітям

Про День Святого Миколая дітям – Всеукраїнський портал Анелок Ігри для друку

День Святого Миколая – одне з найулюбленіших із передріздвяного циклу свят. Його відзначають в останній місяць зими – 19 грудня, зараз 6 грудня. Особливо на Чудотворця очікують дітлахи. Адже слухняним хлопчикам та дівчаткам вночі підкладають під подушку невеличкі подаруночки: нову одежину, різноманітні ласощі, омріяні іграшки тощо. 

Хто він – таємничий Святий Миколай?

Майбутній Чудотворець народився в третьому столітті в місцевості, що нині належить сучасній Туреччині. Хлопчина був єдиною дитиною в заможній родині. Як тато, так і мати Миколая були глибоко віруючими людьми й неухильно дотримувалися всіх священних заповідей. Батьки виховували свого нащадка слухняним й доброзичливим. А хлопчик завжди дотримувався їхніх настанов.

Дорослий Миколай був невибагливим і щедрим: безвідмовно допомагав усім, хто цього потребував. Коли прийшов час обирати життєву стежку, юнак вирішив стати священиком. Після смерті батьків Миколай без вагань роздав усю свою величезну спадщину знедоленим людям. Він таємно приносив до бідняцьких осель їжу, теплий одяг та іграшки. Однак якось йому не вдалося залишитися непоміченим. І тоді всі навкруги дізналися, кому дякувати за милосердя й допомогу.

Миколай зробив багато добра, ніколи й нічого не просячи натомість. А коли пішов із життя, його мощі почали зцілювати недуги, за що люди вшановували Чудотворця як свого захисника та покровителя. З плином часу християнська церква визнала Миколая одним зі своїх святих, який став надзвичайно популярним у простого люду. Без ікони Миколи Чудотворця не можна було уявити жодної тодішньої оселі.

Миколая також вважають покровителем воїнів, торговців та мандрівників, зокрема тих, хто вирушав у морські подорожі.

Особливості українських народних традицій та звичаїв святкування 

 Наші пращури День Миколая Чудотворця відзначали більш ніж врочисто. Вони вважали, що з Миколаєм приходять Микільські морози, після яких розпочинається справжня зима. На Слобожанщині усталився звичай влаштовувати Миколині святки, що тривали 3 дні. Господині готували кутю та узвар, а чоловіки варили пиво, скликали гостей, гуляли, веселилися. Для наймолодших випікали смачнюче печиво — миколайчики. Жителі Поділля в цей день чекали в гості «показника». Так називали життєрадісну, усміхнену, позитивну людину, яка мала першою побувати в обійсті.

Чоловіки повинні були прокинутися раніше за усіх, обійти своє господарство, обов’язково нагодувати корів та іншу живність, після чого попросити у Бога здоров’я й достатку. Вважалося, що інакше родину може спіткати велике нещастя. Дівчата на виданні наводили лад у підготовлених заздалегідь скринях: готували весільне вбрання та прикраси, призначені для зустрічі сватів. 

Дітлахи писали святому листи, в яких докладно розповідали про зроблені добрі справи, вибачалися за погані вчинки та просили подарунки. Дитина, яка добре себе поводила, могла очікувати заохочення, неслухняній батьки замість подарунка клали прутик. Ці різочки були своєрідним попередженням, що настав час замислитися над своєю поведінкою й виправитися.

Доброю традицією було миритися зі всіма нажитими ворогами, забуваючи про минулі образи та суперечки. В це свято потрібно було скористатися останньою можливістю віддати борги. Українці вірили, що якщо не повернути позичені гроші, то родина протягом наступного року бідуватиме.

Традиція святкувати день Святого Миколая в Україні досі жива. Сучасна малеча так само нетерпляче чекає дарунків, як і кілька століть тому.

Ми підготували для дітей найяскравіші матеріали до дня Святого Миколая! Натисніть, щоб переглянути!

Ви можете скопіювати цю інформацію на свій сайт виключно з активним посиланням на цю статтю-першоджерело!

Всеукраїнський портал Anelok — Ігри для друку

Залишити відповідь

X