Публікації

Про Різдво Христове дітям

Про Різдво Христове дітям

Про Різдво Христове дітям – Всеукраїнський портал Анелок Ігри для друку

Різдво Христове – чудове свято, сповнене невимовними чарами й радісним передчуттям дива. В цей день з’явився на світ Ісус Христос – син Божий, який спустився на Землю, аби врятувати людей від злості, ненависті й зла. Більшість християн відзначають його 25 грудня (за літочисленням Григоріанського календаря), інші святкують 7 січня (за Юліанським календарем). Вечір напередодні Різдва в Україні називають Святвечором. Світлі та радісні різдвяні свята традиційно відзначають всією великою родиною, і наймолодше покоління бере у святкуванні активну участь.

Хто такий Ісус Христос, і чому його називають Спасителем людства?

Немовля на ім’я Ісус народилося у бідній, але побожній сім’ї Марії та Йосипа. В момент його появи на світ засяяла яскрава Вифлеємська зірка. Справжнім батьком хлопчика був сам Господь, а Йосипу Бог довірив надважливу місію – зростити й дати виховання допитливому хлопчику. Великодушний і всевидючий Бог послав свого сина до людей, щоб той спокутував гріхи, які вчинили наші предки. Аби врятувати людство, Ісус пішов на смерть і залишив нас дуже молодим. Сталося це в прадавні віки – більш ніж дві тисячі років тому. Про цю самовідданість і жертовність пам’ятають досі.

Особливості українських традицій та звичаїв святкування Різдва

До Різдва кожна українська родина намагалася створити в хаті атмосферу затишку, достатку та злагоди.

Різдвяна ялинка

Напередодні довгоочікуваного Різдва наші пращури прикрашали ялинку. Це зараз зелену красуню намагаються встигнути поставити до Нового Року. А насправді це споконвічна різдвяна традиція. На перших ялинках були не скляні та пластикові кульки, а яблука, пряники, дзвіночки, свічки. Кожна прикраса мала своє унікальне тлумачення. Головною ж прикрасою різдвяного дерева була зірка, яку прилаштовували на верхівці. Вона символізувала ту саму Вифлеємську зірку, що сповістила про народження маленького Ісуса.

Урочистий Святвечір

У переддень Різдва – у Святвечір – наші пращури співали колядки, прославляючи Ісуса Христа і передаючи звістку про його народження з вуст в уста. Колядували здебільшого дітлахи та парубки з дівчатами. Вони гуртом ходили від будинку до будинку, а господарі мали щедро віддячити за щиросердне привітання. В той час вважали, що чим більше колядників завітає до хати, тим вдалішим і щасливішим буде прийдешній рік. На Святвечір господині обов’язково готували 12 пісних страв, в тому числі голодну кутю – пісну рідку кашу з пшениці, в яку не клали ні масла, ні молока.

Час неймовірних чудес

Люди вірили, що у Святвечір і в різдвяний день стаються довгоочікувані чудеса: тяжкохворі зцілюються від недуг, втілюються в життя найпотаємніші мрії. Єдина умова того, щоб загадане бажання збулося – вміння вірити всім серцем, що дива – це не вигадка, а щира правда. 

Багата кутя

Різдво шанували як сімейне свято: цього дня вся велика родина збиралася за обіднім столом. Головною стравою була багата кутя – смачнюча солодка каша з пшениці з додаванням різних смаколиків. Для дітлахів це були неабиякі ласощі. На Різдво кутю готували з молоком і маслом, горіхами та сушеними ягодами. Повечерявши з батьками, малеча несла частування хрещеному та хрещеній. Ті також обдаровували малечу солодощами, грошами та іграшками.

Різдвяних традицій в Україні дотримуються і нині. Але святкування не настільки урочисті й масштабні, як це було раніше. 

Ми підготували для дітей найяскравіші матеріали про Різдво Христове! Натисніть, щоб переглянути!

Ви можете скопіювати цю інформацію на свій сайт виключно з активним посиланням на цю статтю-першоджерело!

Всеукраїнський портал Anelok — Ігри для друку

Залишити відповідь

X