Публікації

Заняття з фізкультури у різновіковій групі Подорож до казкового лісу

Заняття з фізкультури у різновіковій групі

Заняття з фізкультури у різновіковій групі Подорож до казкового лісу – Всеукраїнський портал Анелок Ігри для друку

Хицу Тетяна Валентинівна, вихователь ДНЗ № 44 «Колосок»

с.Новогнатівка, Миколаївської сільської ради, Волноваського району, Донецької області

Заняття з фізкультури у різновіковій групі “Подорож до казкового лісу”

Мета: вчити дітей легко рухатися й водночас виконувати загальнорозвивальні вправи; під час втоми або в разі больових відчуттів у ногах самостійно робити масаж ніг;     масаж    рук    та     масаж    обличчя;     ходити навшпиньках,      на      зовнішній      стороні      стопи. Продовжувати     вчити     пальцями     ніг     збирати хустинки,   каштани,   палички;    ходити   боком    по канату; переходити з однієї драбини на іншу. Вдосконалювати навички виконання відповідних дій в     рухливих     іграх     за     правилами.     Розвивати спритність, швидкість, уважність, кмітливість. Навчити дітей правильно дихати носом; позитивно впливати   на   нервово-трофічні   функції   нервової системи,   а   через   неї  —   на   процеси   обміну,   що відіграють важливу роль у кровопостачанні легень; поліпшити    дренажну    функцію    легень,    бронхів; підвищувати загальний тонус організму; збільшити обсяг   легень    і    відновити    повноцінне    зовнішнє дихання.

Обладнання: маски квітів (за кількістю дітей); маски звірят (за кількістю дітей); великі площинні квіти (за кількістю метеликів); паперовий листок латаття (діаметром 50 см); маски Дюймовочки, Жабки та метеликів.

“Сонечко” з промінцями зі вшитою в них квасолею; хустинки (за кількістю дітей); пластмасові палички та маленькі м’ячі для масажу (за кількістю дітей); каштани (по два на кожну дитину); «змія»; обручі (6 штук); гімнастична драбина; гімнастичні палички.

Хід заняття

І.     Комплекс вправ з корекції плоскостопості

Дітки, станьте рівнесенько,

Слухайте тихесенько.

Зараз ми пограємо

Та в лісок потрапимо.

В казку всі підемо,

Друзів там знайдемо.

— Діти сьогодні ми з вами потрапимо до казкового лісу. Зараз ви змалят перетворитеся на звірят.  Обирайте кожен маску, яка вам довподоби. От і добре. Починаймо. Одного разу зібралися звірята нагалявині й дивуються: “Чого це нам так холодно? Де поділосяСонечко?   Чого   воно   нас   не   зігріває?   Мабуть,   десь   лежитьвідпочиває.”     Давайте віднайдемо Сонечко  й розбудимо його.

Спочатку підемо Лисиччиною доріжкою. Лисичко, покажи нам, як

треба йти по твоїй доріжці.

Дитина-Лисичка йде на носках,  а діти за нею. Підходять до хустинок, розкладених на підлозі.

— Подякуймо Лисичці й допоможемо їй перенести ці хустинки до

нори.

Діти пальцями ніг беруть хустинки й кладуть у середину обруча.

—   А тепер ми підемо доріжкоюВедмедика. Ведмедику, проведи нас.

Всі йдуть на зовнішній стороні стопи.

— Звірята трішечки втомилися й вирішили перепочити.

Діти сідають у коло й за допомогою пластмасових паличок та м ‘ячиків масажують стопи.

—  На нашому шляху лежить Змія. Добрий день! Ти лежиш на нашій доріжці. То як нам пройти? Друзі, давайте допоможемо Змії зібрати каштани, а вона дозволить нам пройти по своїй спині.

Діти пальцями ніг збирають каштани, потім ідуть боком по Змії.

— А ось і Жабка. Добрий день! Ти знаєш доріжку до Сонечка? Так, діти! Але вам треба виконати, моє прохання. Вам треба зібрати палички на оце латаття. А потім обережно треба перейти по оцим

купинам на другий берег струмка. Там живуть жучки, вони вам допоможуть.

Діти пальцями ніг збирають палички в обруч і йдуть по купинам.

—   Які гарні жучки! Ви знаєте доріжку до Сонечка? Жучки своїми носиками показують нам напрямок. Зараз звірята пройдуть з драбини на драбину. Ось ми й опинилися на галявині.

—  Тепер ставаймо на пальці. Може, ви вже бачите Сонечко? Гляньте, ось воно. Лежить собі на галявині, а ми його шукаємо. Звірята, давайте допоможемо Сонечку розправити промінці. Яке ж воно гарне! Зараз ми пройдемо по його промінцях коротким кроком і зігріємо свої ніжки.

Діти з палицями на лопатках ідуть по промінцях.

—   Промінці такі гарячі! Давайте зробимо так, щоб ніжки охолонули.

(нога “миє” ногу).

—   Втомилися наші ніжки, бо ми таки довго йшли. Давайте промасажуємо гомілки та стопи.

Діти масажують гомілки та стопи  кулачками,  пальцями,  промовляючи забавлянку “Куй, куй, чобіток”.

—  Мої любі звірята, ми знайшли Сонечко і воно засяяло на весь ліс. І на галявині прокинулись квіти.

—  Давайте знімемо маски звірят й одягнемо маски квітів.

Ой заходьте, діти-квіти,

Коло підрівняйте.

І розминку-веселинку

Зі мною починайте!

II. Комплекс загальнорозвивальних вправ.

Квіточки потяглися пелюстками до сонця

Піднімання рук у сторони та вперед. В.п. — о.с, руки опущені донизу.

1  — підняти руки в сторони (вдих);

2 —простягнути руки вперед (видих);

3 — розвести руки в сторони (вдих);

4 — опустити руки вниз (видих). Повторити 8 разів.

 

Квіточки загойдались під вітерцем “.

Нахили тулуба вбік. В. П. — ноги на ширині стопи, руки опущені донизу.

1  — нахили тулуба лівобіч, підняти руки через сторони вгору (вдих).

2 — повернутись у в.п. (видих). 3-4 — те саме правобіч. Повторити 8 разів.

Квіточки   нахилилися,   присіли,   торкнулися матері-землі, відчули її тепло й знову розправили пелюстки”.

Нахили тулуба вперед, присідання.

В п — ноги на ширині плечей, руки в боки.

1 — нахилити тулуб уперед, одночасно розводячи руки в сторони (видих);

2 — присісти, простягнути руки вперед (вдих);

3 — торкнутися руками підлоги (видих);

4 — повернутися у в п (вдих). Повторити 6-8 разів.

Сонечко сховалося квітоньки стулили свої пелюстки “.

Присідання. В.п — о.с.

1 — присісти, підняти руки вгору долонями вперед (видих);

2 — повернутися у в.п. (вдих). Повторити 8 разів.

Квіти закружляли “.

Стрибки з обертанням на місці лівобіч і правобіч.

В п —ос, руки в боки.

1-4 — стрибки на місці з обертанням щоразу на 90° лівобіч;

5-8 — те саме, правобіч.

Повторити 4 рази.

Бджоли прилетіли, медок зібрали й полетіли “.

Перешикування в одну колону. Ходьба в повільному темпі з рухами рук угору-вниз (10-12 разів).

Квітоньки кружляли, кружляли, та розсипались по всій галявині, а тепер давайте зберемося у віночок.

Кружіння врозтіч, а потім перешиковуються у коло так, як стояли перед кружінням, узявшись за руки.

Діти міняють маски квітів на маски звірят.

III. Вправи на володіння своїм тілом у русі, коригування постави.

Бігти в ліс і там пограти

Забажалося малятам.

В ліс прибігли без зупинки.

(Біжать у середньому темпі).

Дружно стали всі навшпиньки:

Йдуть тепер вже не малята,

А хитренькі лисенята.

(Йдуть по колу навшпиньках).

Під кущами присідали,

Зайця з лісу виглядали.

(Присідають і підводяться).

Зайчик вискочив прудкий

Нум наввипередки з ним!

(Стрибають на обох ногах по колу).

А назустріч їм вовчисько,

Зайця він угледів близько.

(Йдуть, широко ступаючи).

Думав, що спіймає в лісі,

Та ведмідь став на узліссі.

(Стають навкарачки, ноги прямі).

Виліз із барлогу-хати.

(Йдуть навкарачки).

Потягнувся волохатий.

(Підводяться й потягуються).

І пошвендяв клишоного

В лісі віднайти дорогу

До озерця чи криниці,

Щоб напитися водиці.

(Йдуть на внутрішньому боці стопи).

Йде по стежці й раптом бачить:

Птах ліворуч швидко скаче.

Враз праворуч повертає.

(Стрибають відповідно до тексту).

Чує: щось дзвенить чи грає. (Зупиняються).

Припадаючи на ніжки,

Гноми йдуть до Білосніжки.

Ось вони уже близенько —

И кожен гном дзвіночком дзенька. (Йдуть, напівприсівши).

Йде ведмідь — води шукає,

Втома бурого хитає:

Вліво-вправо, вліво-вправо…

Вже й поїсти б непогано.

(Йдуть на зовнішньому боці стопи,

нахиляючись лівобіч- правобіч).

Та ведмідь іде нівроку.

Раптом чує шурхіт збоку. (Йдуть на п’ятках).

То малята-лисенята

Вирішили наздогнати. .

(Біжать навшпиньках, пришвидшуючи темп).

Швидко бігли — наздогнали!

Наздогнали й поряд стали.

Зупиняється й Бурмило,

Щоб зібратися на силі. (Зупиняються).

Верхні лапи піднімає,

Носом свіжий дух вдихає.

До боків лаписька тулить,

Сюди-туди хилить тулуб.

Видих ротом робить справно

И лапами гойдає плавно.

(Виконують дихальну гімнастику).

Лисенята за ведмедем

Вправи гарно повторили:

Лапи вгору і додолу.

(Піднімають і опускають руки).

Тулуб низько нахилили. (Нахиляються).

За кущами вовк сидів,

Встав і все це повторив.

Заєць теж узявсь де справи

Й дихальні засвоїв вправи.

(Повторюють попередні рухи)

А за ним маленькі гноми

Не дійшовши ще додому.

Поставали на дорозі

Та й вправляються по змозі.

(Піднімають угору руки, нахиляються)

А сорока-білобока

Полетіла враз високо.

(Імітують політ птаха).

Знов крокують ноженятка

Вовк, ведмідь та зайченятко,

Гномики й лисички —

Всі ідуть до річки.

(Крокують по колу).

Діти, ви відчули втому? (Відповіді дітей).

Якщо ні, то давайте пограємо в рухливу гру.

IV. Рухлива гра “Дюймовочка та метелики “

За допомогою лічилок обирають Дюймовочку та Жабку. Решта дітей метелики.

Лічилка для Дюймовочки:

Ти, Дюймовочко маленька,

І казкова, і гарненька.

Полічімо; раз, два, три,

Ну ж бо швидше обери.

Годі вже нам вибирати —

Тобі Дюймовочкою стати!

Лічилка для Жабки

Жабко, Жабко, де ти є?

Чути кумкання твоє Годі,

Жабко, позіхати,

Час Метелика впіймати!

На   “галявині” розкладені великі площинні квіти це хатинки метеликів. Вони сидять на кожній квітці, а Жабка на окремому листку латаття

Дюймовочка

Гей, метелики, вставайте,

Гру-забаву починайте.

Будем весело кружляти,

Радо сонце зустрічати!

Метелики прокидаються, вилітають зі своїх домівок, стрибають,

танцюють    під   музику   і,    зрештою,    будять   Жабку.    Жабка

прокидається і вдає, ніби вона розгнівана.

Жабка

У болоті я сиджу,

Своє царство стережу.

Хто посмів потурбувати,

Тут співати й танцювати?

Жабка вистрибує з листка й намагається впіймати метеликів та Дюймовочку. Всі біжать до квітів-хатинок. Дюймовочка також шукає собі вільну домівку. Комусь із гравців не вистачає квітки, а бути вдвох на одній квітці не можна Метелик (або Дюймовочка), якому не вдалося сховатися, тікає від Жабки. Коли Жабка впіймає Метелика (або Дюймовочку), решта гравців (усі разом) звертаються до неї з проханням:

Люба Жабко, постривай,

Метелика (Дюймовочку) не чіпай!

Жабка

Ква, ква, ква, я відпускаю,

Гру спочатку починаю.

V. Точковий масаж.

Аби бути дужими, прудкими, треба, щоб кожна клітинка нашого організму була здорова. У наших долоньках сплять маленькі гномики. Давайте їх розбудимо: потріть долоньку об долоньку швидко-швидко. Відчуваєте?

Ваші долоньки стали гарячими. Це гномики прокинулися і понесли здоров’я у кожну клітинку. А тепер — побавимо їх: притиснемо долоньки до щічок; розбудимо їх братиків у кожному пальчику: у вказівному — щоб полікували шлуночок; у середньому — печіночку, у великому — щоб прудко побігли кров’яні тільця по червоних стрічечках — кровотоках; у четвертому — щоб допомогли стати розумнішими, у мізинчику — щоб краще працювало сердечко і легше дихалося легеням.

Ще не прокинулися гномики у вушках. Приготуйте два пальчики: великий і вказівний. Візьміться за кінчики вушок. Промовляючи «Вушка, вушка чують все», промасажуйте вушка коловими рухами 10 разів в один бік, потім — в інший. Приготуйте вказівний пальчик, витягніть руку й поставте між бровами над носом.

Промасажуйте  цю точку  по   10  разів  вправо—вліво  зі  словами «Просинайся, третє око!». Струсіть долоньками.

Зберіть пальці руки в купку, відшукайте внизу шийки ямку, покладіть туди пальці, зі словами: «Я вдихну, дихну, дихну!» — промасажуйте ямку 10 разів в один бік і 10 разів в інший. Молодці! Ви бачите, чуєте, відчуваєте!»

VІ.Комплекс вправ дихальної гімнастики.

1. “Паровозик”.

Ходьба, роблячи поперемінні рухи зігнутими в ліктях руками і приказуючи “чух-чух-чух”. Піднятися на носочки, вдихнути через ніс,  видихнути “ту-у-у-у”. 4-5 разів.

2.  На лужку” — розминка.

Руки вгору до сонечка — видихнути носом, присісти — видихнути через рот.

3. “Високі дерева та низькі кущики”.

Руки вгору, піднятися на носочки, вдихнути; руки вниз, сісти на п’ятки, видихнути.

4.  “Нюхаємо квітку”

— повільний вдих носом і різкий, ривками видих через рот на уявні пелюстки.

5. Гуси полетіли”

— повільна хода.  Вдихнути — руки врізнобіч, видихнути — “га-га-а-а”.

6. “Пугач”.

Вдихнути носом, видихнути зі звуком “ух-ух-х”.

7.”Комарики”

— затримати дихання, плескати в долоні, мов ловити комарів. Хто більше комариків спіймає на одному диханні.

8. “Зозуля”.

Тривалий вдих, видих— “ку-ку-ку”.

9. “Загубились”.

Тривалий вдих, на видих — “агов-ов-ов!”

10. “Паровозик”.

Повторити вправу 1.

Час вертати нам додому. (Йдуть ланцюжком, стишуючи крок).

Заняття з фізкультури у різновіковій групі Подорож до казкового лісу

Залишити відповідь

X