Публікації

Хто такий Тарас Шевченко?

цікавих фактів про Тараса Шевченка

Тарас Григорович Шевченко – видатний українець, який став одним із головних символів нашої нескореної батьківщини. Цей чоловік був надзвичайно талановитим, сміливим і сильним духом, за що його люблять і поважають у всьому світі. Це прославлений поет і майстерний художник, який писав правдиві вірші та малював чудові картини. У своїх творах він розповідав, як живеться простим людям, та закликав усіх поневолених боротися зі злими панами та підступними москалями.

Яким було дитинство Тараса Шевченка?

 Маленький хлопчик, на ім’я Тарасик народився 209 років тому. Майбутній національний герой, яким пишається вся Україна, побачив світ на початку весни – 9 березня 1814 року. Його малою батьківщиною було мальовниче село в Черкаській області, яке називається Моринці. Тато й мама хлоп’яти були кріпаками поміщика Енгельгардта, тобто вважалися його власністю. Вони не мали власної землі й господарства, жили в злиднях і з ранку до ночі працювали, щоб хоча б якось прогодувати семеро дітей.

Родина Тараса була чималенькою: він мав 4 сестрички та 2 братики. Найбільше часу проводив зі старшою сестрою Катериною, якій доручали його няньчити. Кріпацьке дитинство не було щасливим. Допитливий хлопчина полюбляв малювати та співати, робив перші спроби писати вірші, але йому не вдавалося розвинути свої здібності. Коли Тарасику було всього 9 років, пішла з життя його матір, ще через 2 два роки помер батько. Хоча сироті дуже хотілося вчитися, йому довелося податися в найми.  

Тараса призначили кімнатним «козачком» пана – особистим служником, що мав виконувати всі його доручення. Коли знаходилася вільна хвилина, юнак потайки перемальовував картини, що прикрашали стіни дворянського будинку. Коли його спіймали за улюбленим заняттям, то дуже покарали. Однак помітили неабиякий талант й віддали навчитися на живописця.

Як підневільний кріпак став Великим Кобзарем?

Друзі викупили Тараса Шевченка з кріпацтва, коли йому було 24 роки. Він навчався в Петербурзькій академії мистецтв, де став улюбленим учнем видатного художника французького походження Карла Брюллова. До наших днів збереглися понад 800 картин і малюнків, створених талановитим українцем. Це портрети та пейзажі, такі як: «Селянська родина», «Аскольдова могила», «Циганка-ворожка», «Катерина», «Сон бабусі й внучки», «Перерване побачення».

Однак найбільшу славу Тарас Шевченко здобув, завдяки своїм літературним творам. Його називають народним поетом, і недарма. Поезія Шевченка зачаровує і кличе до боротьби. Коли йому виповнилося 26 років, вийшла у світ перша книга його віршів — «Кобзар». Так у сиву давнину називали людей, які співали на вулицяхпро тяжке бідняцьке життя та героїчні подвиги козаків, акомпануючи собі на старовинному інструменті – кобзі. Після видання цієї збірки Кобзарем почали називати й Тараса Шевченка. 

Вірші Великого Кобзаря будять прагнення до волі й відроджують національну гідність українців. Поет став небезпечним для царського уряду Росії, і його на довгих 10 років заслали до далекого Оренбурга, де він мав служити рядовим солдатом. Писати й малювати бунтарю суворо заборонили, але він не послухався цих вимог. Тарас Шевченко дуже тужив за рідною Україною і написав в засланні багато віршів про українську природу, зелені береги Дніпра, мальовничі міста й села. 

Помер народний художник і поет у 47-річному віці. Його могила знаходиться на Чернечій горі над Дніпром біля Канева.

Ми пропонуємо чудові дидактичні ігри для дітей за програмовими творами Тараса Григоровича Шевченка. Дидактична гра “Чи добре ти знаєш твори Т.Шевченка?“на закріплення матеріалу. Дидактична гра “Знайди малюнок до твору Т.Шевченка” на ознайомлення дітей із творами геніального письменника.

Ви можете скопіювати цю інформацію на свій сайт виключно з активним посиланням на цю статтю-першоджерело!

Всеукраїнський портал Anelok — Ігри для друку

Залишити відповідь

X