Публікації

Про Тараса Шевченка дітям

Про Тараса Шевченка дітям

Про Тараса Шевченка дітям – Всеукраїнський портал Анелок Ігри для друку

Чим відомий Тарас Шевченко?

Тарас Григорович Шевченко – відомий письменник, художник і борець за незалежність України. Сенсом всього його життя була відчайдушна боротьба за справедливість, свободу та визволення від поневолення та гніту Росії. Він створив себе сам: народився кріпаком, а став поетом номер один в Україні. В його натхненних віршах розкривається велика душа українців, наші віковічні печалі, сподівання, мрії й прагнення. За свою сміливу поезію та непримиренні погляди Великий Кобзар відбував заслання на чужині. Повернувшись із вигнання, він невдовзі помер.

Геніальний поет

Авторитет Тараса Шевченка як обдарованого поета визнали як читачі, так і критики. Його творчість стала культовою й визначила розвиток української літератури на десятиліття вперед. Його збірку «Кобзар» миттєво розкуповували й зачитували до дірок ще за життя. Він став прикладом для наслідування для цілого сузір’я письменників, які не могли вийти з-під його впливу. Іван Франко вважав його своїм учителем. Його талановиті вірші виявилися позачасовими, вони звучать так, ніби написані саме зараз. Поезія Тараса Шевченка промовляє до серця і ятрить душу, не втрачає актуальності впродовж століть. Він пише про любов, мир, красу, відповідальність, друзів та ворогів… Поетичні твори перекладені понад 100 мовами світу, в тому числі міжнародною мовою есперанто.

Непримиренний борець і батько нації

Тарас Шевченко став уособленням спротиву українського народу проти будь-якого гноблення. Все його життя було подвигом. Його шлях був тернистим, але не завів його на манівці. Він міг безбідно жити у Петербурзі, але обрав Україну з її болями й печалями. Кобзаря кілька разів заарештовували й відправляли в заслання, але з усіх випробувань він виходив переможцем. Саме в роки, проведені в вигнанні, його творчість розквітла новими барвами. Його самовіддані вчинки й влучні слова справили величезний вплив як на його сучасників, так і на наступні покоління. А сміливий заклик «Борітеся – поборете» став нашим національним гаслом. 

Основоположник української літературної мови

Тарас Шевченко був однією із найосвіченіших людей свого часу. Він постійно займався самоосвітою, мав енциклопедичні знання. Багато подорожував Україною, записуючи українські народні пісні, прислів’я та приказки. Його словниковий запас був надзвичайно багатий. Саме тому його творчість стала основою української літературною мови – тієї, якою пишуть книги, спілкуються освічені люди, озвучують фільми та мультфільми, промовляють з екранів телевізорів.

Майстерний художник

Тарас Шевченко майстерно володів не лише словом, але й пензлем. Саме завдяки художньому таланту, його викупили з кріпацтва. Протягом свого життя намалював близько 1300 картин, портретів, малюнків та ескізів. Це справжні шедеври, серед яких «Костьол у Києві», «Катерина», «Смерть Богдана Хмельницького», «Воздвиженський монастир у Полтаві». До наших днів збереглися більш як 800 його талановитих робіт.

Тарас Григорович Шевченко повернув українському народові національну гідність й подарував віру в себе. Саме тому він назавжди залишиться нашим національним героєм. Його спадщина безсмертна.

Ми пропонуємо чудові дидактичні ігри для дітей за програмовими творами Тараса Григоровича Шевченка. Дидактична гра “Чи добре ти знаєш твори Т.Шевченка?“на закріплення матеріалу. Дидактична гра “Знайди малюнок до твору Т.Шевченка” на ознайомлення дітей із творами геніального письменника.

Ви можете скопіювати цю інформацію на свій сайт виключно з активним посиланням на цю статтю-першоджерело!

Всеукраїнський портал Anelok — Ігри для друку

Залишити відповідь

X