Публікації

Комплексне заняття з економіки Лісова крамниця (Старша група)

Комплексне заняття з економіки Лісова крамниця (Старша група)

Комплексне заняття з економіки Лісова крамниця – Всеукраїнський портал Анелок Ігри для друку

Удовиченко Олена Миколаївна, вихователь ДНЗ «Дзвіночок» смт. Новопсков, Луганська обл.

Малятам про економіку

«Лісова крамниця»

 

Комплексне заняття для старшої групи

Мета: ознайомити дітей з елементарними економічними поняттями: реклама, товар, гроші, з діями, пов’язаними з цими поняттями. Закріпити знання про різні види лічби, суміжні числа та склад числа в межах 10. Розвивати під час виконання завдань економічного характеру логічне мислення, пам’ять, увагу, інтерес до навколишнього середовища. Виховувати особистісні якості дошкільнят, пов’язані з економічною діяльністю (працьовитість, бережливість).

        Матеріал: демонстраційний матеріал (горіхи, горщики з медом, каштани, ягоди, капуста, риба, сік «Садочок», цінники).

Підготовка дітей: екскурсія до крамниці, сюжетно-рольова гра “Магазин”, розучування прислів’їв, приказок на економічну тему.

                                     Хід заняття.

Вихователь:Напевне, ви не раз чули слово економіка, воно перекладається з грецької, як «вміння вести домашнє господарство». Зараз цим словом називають «Господарство всієї країни». Від уміння ведення господарства залежить дуже багато: те, як ми харчуємося, одягаємося і те, чому навчаємося, і те, як себе поводимо, і те, скільки нам потрібно працювати і скільки відпочивати. Тому знання про економіку необхідні кожному. А для того, щоб отримати ці знання, потрібно бути допитливою людиною і не лінуватися думати і розмірковувати, а також читати книжки. Ми познайомимося з економічними поняттями: реклама, товар, гроші. Закріпимо знання про різні види лічби, суміжні числа та склад числа в межах 10.

Сьогодні ми відвідаємо старих знайомих – поросят і послухаємо розповідь про економіку.

Як добре працювали сестрички поросята та їхні друзі в лісі, коли збирали урожай щедрої осені.

Тепер у них є що їсти, а тому, хто ситий голод не страшний. Добрий обід зсерединигріє.

Але ж виявилося, що запасів їжі дуже багато, їх вистачило на зиму і ще залишилося.

Наф-Наф сказав: «Друзі, давайте відкриємо лісову крамницю, де можна продати лишок запасів, щоб вони не зіпсувалися»

Ніф-Ніф: Щоб, відкрити крамницю, потрібен товар.

Вихователь: – Діти, що таке товар?

–        Що може бути в лісі товаром?

–        А що в наших крамницях є товаром?

–        Які крамниці ви знаєте? (Відповіді дітей.)

Друзі вирішили, що крамниця буде у будинку, де жили поросята, адже він новий і великий. Отже Наф-Наф, Ніф-Ніф і Нуф-Нуф стануть приватними бізнесменами, вони відкриють свій бізнес, організують торгівлю.

–        Діти, що таке приватний бізнес?

–        Хто такі бізнесмени? (Відповіді дітей)

Загадки-складки

Відгадай-но, як те зветься

Що за гроші продається… (Товар)

Це не просто диво-дар

А справжнісінький…(Товар)

Меблі, хліб і олівець

Продає нам…(Продавець)

Скільки купили ви ковбаси,

Стрілкою покажуть вам…(Терези)

За сметану, хліб і сир

В касі чек проб’є…(Касир)

Лікарю і акробату

Видають за труд…(Зарплату)

Порося потрібне мені

Те, що з діркою на спині…(Копілка)

Раз, два, три, чотири, п’ять, Всі уміють рахувать. Щоб товари нам продати, Треба, що в кишені мати? (Гроші)

На товарі в магазині

Ми завжди напишем…(Ціни)

Вихователь:Щоб наповнити крамницю різним товаром, сестри попросили Сороку-білобоку оголосити по всьому лісі, що вони приймають у крамницю різноманітний товар.

Сорока: Увага! Увага! У нашому лісі троє поросят відкрили крамницю! Всі лісові звірі можуть принести свої залишки запасів на продаж, і за це отримати гроші.

Пісня поросят.

Вихователь:І ось, нарешті, наші друзі та інші мешканці лісу принесли свої запаси у крамницю. Ось ідуть білочки, цікаво, що ж вони несуть.

Білочки: Ось смачнесенькі горішки!

Твердуваті тільки трішки.

І ростуть вони у лісі

На широкому узліссі

Люблять гризти їх звірята,

До смаку вони малятам.

Є вони у шоколадках,

У цукерках, мармеладках. Всім вони допомагають,

Силу й міць нам додають. Якщо будем їх вживати –

Нас нікому не здолати!

Вихователь: А це хто, діти, подивіться? Та це ж їжачок.

Їжачок: Скільки є торгових точок,

Продають там сік «Садочок»

Він смачний і вітамінний

Натуральний і доступний

Для бюджету теж не згубний

Покупці скоріш почуйте,

 Разом з нами посмакуйте!

Вихователь: Ось, ведмідь з гостинцями.

Ведмідь: Влітку в лісі всі бували?

Чим же там ви смакували?

Ну, звичайно ж, це суниці,

І малина, і чорниці,

І ожина, й журавлина,

 І брусниця, і калина –

Це все ягоди лісні, і які ж вони смачні.

Вихователь: А ось і наші трудівниці.

Бджоли: Цей товар ви всі впізнали?

Ним в дитинстві смакували.

Нам дарують його бджілки,

Мандруючи на гілку з гілки.

Мед беруть із квіточок

Для маленьких діточок.

І дорослі ним смакують,

Та хвороби всі лікують.

Хто медок цей споживає,

Той здоров’я завжди має. їжте, дітки, всі медок –

Це дарунок від бджілок.

Вихователь: Ось іще одна гостя.

Лисиця: Ой спіймала карася,

Карася з порося.

Добра юшка і навар

Ох, і гарний в нас товар.

Заєць:Ось капусточка гарненька,

І кругленька, й чепурненька.

З неї страви всі смачні,

 Купуйте й дякуйте мені.

Вихователь: Знесли звірі продукти. Наповнилася крамниця. Давайте порахуємо товар на полицях.

Розв’язування задач:

–        Скільки горіхів принесли білочки?

–        Скільки горщиків з медом принесли бджілка?

–        Чого більше? На скільки горщиків з медом менше, ніж горіхів?

–        Назвіть число на одиницю менше, ніж число горщиків меду.

–        Назвіть сусідів числа, що позначає кількість горіхів. (Відповіді дітей.)

Гра «Сусіди» (Діти на картках викладають цифри-сусіди)

Фізкультхвилинка:

Ми рухливі та жвавенькі

 Діточки всі молодці.

 Потанцюєм веселенько,

Пострибаєм мов зайці.

 А тепер потупаєм,

 Заповзята дітвора, для навчання та дозвілля

 Необхідна дітям гра.

Поросята причепурили свою крамничку, дбайливо розклали товари на прилавку, пов’язали фартушки, розставили цінники. Адже кожен, хто приносив свій товар, оцінював його.

Білки оцінила свої горіхи по 1 грн. за горіх, а бджілки – по 6 грн. – за один горщик меду.

–        Як ви гадаєте, чому так оцінили товар?

(Відповіді дітей. Горіх маленький, тому дешевший. Горщик більший і коштує більше.)

–        Що дорожче мед чи горіхи?

–        Скільки потрібно продати горіхів, щоб купити горщик меду? (Відповіді дітей.)

Крамниця була готова до прийому покупців, але їх майже не було.

Засумували поросята. Раптом: – Скре-ке-ке!

Це     сорока-білобока знову         пошту        принесла.

Сорока: Чого це ви не торгуєте?

Чи нема чим? Чи товар поганий?

Наф-Наф:

–        Та ні, Сороко. І мед у нас духмяний, і горіхи смачні, і ягоди соковиті.

Нуф-Нуф:

– Може звірі забули про нашу крамницю?

 Ніф-Ніф:

може, не знають, що товар у нас вже є?

 Вихователь:

–        Що ж робити?

(Відповіді дітей.)

Сорока:

–        Знаю! Я вам допоможу! Реклама потрібна!

Поросята:

–        Реклама? Що це таке? Такого товару в нас нема.

 Засміялася сорока.

(Відповіді дітей.)

 Вихователь:

–        Що таке реклама?

(Повідомлення про наявність товару, його якість, можливість придбання.)

–        А що можна рекламувати?

–        Які реклами ви знаєте?

Давайте зробимо рекламу на наш товар.

Пісня «Реклама»

Поросята запросили сороку у крамницю, показали і розповіли про весь товар, пригостили сороку, щоб вона відчула смак їхнього товару і розповіла іншим.

І полетіла сорока лісом. її стрекотіння лунало то тут, то там. А поросята швидко дістали фарби, пензлі і старанно написали на дошці “Копілочка”.

Повісили поросята дошку біля входу у крамницю. Відразу стало зрозуміло, що це не просто хатина, а…

–        Що це? (Крамниця).

Слава про крамницю поросят і їх смачний товар по лісу і по всій околиці рознеслась, і торгівля пішла жваво. Стало в лісі гамірно і весело, всі звірі почали веселитися.

Танок «Бугі-вугі»

Діти, поки ми відпочивали, в зайчика сталася неприємність. Він вирішив купити у крамниці меду, а рахувати не вміє.

–        За що можна придбати мед? (За гроші)

Вихователь дає дітям гаманці з купюрами вартістю 1, 2, 5 грн.

1.      Мед у крамниці коштує 6 грн. Якими купюрами має розрахуватись Зайчик з поросятами?

(Варіанти комбінацій: 1 і 5; 2, 2, 2; 2, 2, 1, 1; 1, 1, 1, 1, 1, 1.)

2.      А якщо Зайчик дав 10 грн.?

Як має розрахуватись з ним продавець? (Дати здачу 4 грн.)

Купує мед.

Радіють поросята, що в них так жваво пішла торгівля. І звірі радіють, адже вони отримали від поросят гроші за те, що здали свій товар їм у магазин.

Зараз вони можуть за ті гроші купити інший, необхідний їм товар.

–        Який товар був у магазині?

–        За що можна придбати товар?

–        А що не можна купити за гроші?

–        Що допомогло поросятам у продажу товару? (Реклама).

Діти, пригадайте, хто організовував рекламу для поросят? (Листоноша сорока.) Вона рознесла зразки товару, що був у крамниці, по всьому лісі і про нас не забула.

Вчора наша листоноша принесла мені посилку, а там гостинці від мешканців лісу, смачна реклама з крамниці “Копілочка”.

Вихователь пригощає діток дарами лісу. Пісня «Бізнесмени»

screenshot_7

screenshot_6screenshot_5

screenshot_4

screenshot_3

screenshot_2

 

 

Залишити відповідь

X