Публікації

Тривожний рюкзак для малюка, який відвідує дитячий садок: як правильно зібрати та упакувати?

Тривожний рюкзак для малюка

Тривожний рюкзак для малюка, який відвідує дитячий садок: як правильно зібрати та упакувати? – Всеукраїнський портал Анелок Ігри для друку

Через російське військове вторгнення цей рік став справжнім випробуванням не лише для дорослих, а й для маленьких дітей. На жаль, не всі батьки мають можливість евакуюватися за кордон, тож, змушені залишитися в Україні. Щоб прогодувати родину, вони повинні працювати, тому дитині доводиться по буднях відвідувати дитячий садок і  щоразу під час тривоги спускатися в укриття. Передбачаючи небезпечні ситуації заздалегідь, коли може бути відсутній вихід на поверхню тривалий час, дитині необхідно мати із собою тривожний рюкзачок та речі першої необхідності на цей проміжок часу. Від аналогічного вмісту тривожної валізи для дорослих, дитячий рюкзачок відрізняється не лише розмірами, а й вмістом. Про те, що в ньому має бути, як правильно упакувати та пояснити це малюку в ігровій формі, – ми розкажемо в цій статті. 

Що таке дитячий тривожний рюкзак?

Екстрений наплічник (тривожний або надзвичайний рюкзак) – це базовий набір речей, які життєво необхідно мати дитині для того, щоб вижити в екстремальній ситуації, зокрема під час війни. 

Краще укомплектовувати цей набір не в сумку, а саме в рюкзак, тому що наплічник зручніше носити. Швидко одягнув на спину і пішов до укриття. Із сумкою це буде складніше, адже руки в такому разі будуть зайняті, та й утомлюватимуться набагато швидше. 

Тривожний рюкзак для дитини дошкільного віку має бути компактним, міцним і зручним. Важливо, щоб із ним за плечима вона могла самостійно пройти пішки певну відстань.

Також треба враховувати варіант, що інколи дорослому доведеться нести як рюкзак дитини на руках, так і її саму, якщо вона дуже втомилася або погано почувається.

Що має бути у тривожному наплічнику малюка?

Чіткого переліку того, що покласти у тривожний рюкзачок дошкільника, немає в жодній країні світу. Проте є рекомендації педіатрів, психологів і Органів управління цивільним захистом населення. 

Оскільки діти більш чутливі до збудників захворювань і відсутності належних умов, вони мають бути забезпечені всіма необхідними засобами для підтримки особистої гігієни та здоров’я.

Час від часу перелік речей потрібно оновлювати в залежності від пори року та температури на вулиці. Основні з них:  

  • замітка від батьків, де зазначено ПІБ дитини, контактні дані батьків і ближніх родичів (імена, номера телефонів, адреси);
  • для сигналу: свисток чи мобільний телефон  + зарядний пристрій + павербанк (за можливості та якщо дитина вже може самостійно ним користуватися);
  • копія свідоцтва про народження дитини, а не оригінал (він має бути у батьків);
  • їжа та напої: пляшка чистої води, живильні батончики, снеки, дитяче пюре, галетне печиво;
  • посуд із легкого, але не крихкого матеріалу: стаканчик, ложка з тарілкою;
  • засоби особистої гігієни: дитячі вологі серветки, тверде мило, зубна щітка та паста, вакуумні пакети із застібками на різні випадки життя, які можна використовувати для блювотиння в умовах психологічної паніки, ходіння в туалет та ізолювати неприємний запас після;
  • одяг: змінні комплекти одягу – шкарпеток\колгот та білизни;
  • дитяча аптечка: лише індивідуальні ліки дитини (загальні ліки будуть в аптечці педагога);
  • для дозвілля – іграшка невеликого розміру, книжка або будь-яка інша улюблена річ, що допоможе подолати психологічні паніку, атаки, страх та відволікати дитину до виходу з укриття чи приходу рятувальників в разі блокування виходу на поверхню.

Такі ліки, як зеленка, дитячий крем, жарознижувальний сироп, вата, судинозвужувальні краплі для носа, бинт, лейкопластир, антисептик мають бути в аптечці дорослого.

Що має бути у дитини з собою в укритті?

Щоб не перевантажувати рюкзак дитини, більшість необхідних речей на час повітряної тривоги можна зберігати у садку в індивідуальній шафі. Батькам слід подбати про те, щоб у дитини був власний теплий плед і ліхтарик для перебування в укритті. Якщо в тому приміщенні дуже холодно, діти мають випити гарячий чай. При знаходженні в укритті протягом тривалого часу їм потрібно буде поїсти. Якщо цього не забезпечує дошкільний заклад, потрібно щодня давати малюку термос із чаєм і поживний перекус.

Як правильно складати речі у тривожний рюкзачок?

Щоб захистити вміст тривожного рюкзака від вологи та псування, необхідно використовувати вакуумні пакети із затискачем.

Рюкзак не повинен нахилятися в жодну зі сторін. На обох плечах навантаження має бути однаковим. Легкі предмети (одяг, білизна) мають розташовуватися внизу та спереду рюкзака. Найбільш важкими будуть їжа та вода, тому вони мають знаходитися  близько до спини, у верхній частині багажу. Це наближає центр ваги, зменшує навантаження на хребет, не заважає рухам і нахилам. 

Як мотивувати дитину завжди мати при собі тривожний наплічник під час повітряної тривоги?

Часом малюки вередують, відмовляються брати із собою в садок рюкзачок. Ці ситуації трапляються, коли дитина не розуміє для чого їй ці предмети, як та коли ними слід користуватися. Дитина має знати, що є у неї в рюкзаку, як ними користуватися та коли починати відкривати.

У цьому допоможе спеціальна дидактична гра “Тривожний рюкзачок для малюка”, розрахована на гравців 3-5 років. У неї можна грати разом із батьками або у групі дітей. Вона полягає в тому, що дитина має підібрати за силуетними зображеннями усі необхідні предмети, назвати їх та розповісти як ними користуватися і за яких умов. У людини, так як і дитини, виникає страх лише тоді, коли вона не знає, чого очікувати (страх невідомості). Якщо дитина знатиме, як діяти у різних ситуаціях, то з високою ймовірністю вона саме так і вчинить. У цьому і полягають ігрові практикуми. Доцільно цю гру провести вдома з реальними предметами, кожного разу пояснюючи, що, для чого і коли використовувати!

Такі ігри навчають бути готовими до надзвичайних ситуацій в умовах воєнного часу, мати спокій та врівноваженість. Саме це потрібно всім українцям для перемоги. Тоді все буде Україна!

Ви можете скопіювати цю інформацію на свій сайт виключно з активним посиланням на цю статтю-першоджерело!

Залишити відповідь

X