Публікації

Круги Луллія у роботі з дошкільниками

Круги Луллія з дітьми

Нинішні дошкільнята суттєво відрізняються від своїх однолітків, що жили в середині – кінці 20 століття. Епоха комп’ютерних ігор та мобільних телефонів помітно вплинула на інтелектуальний та емоційний розвиток малечі. Сучасні діти належать до цифрової ери. Більшість хлопчиків та дівчаток проводять забагато часу перед екранами телевізорів та моніторів. Через це дітлахи втрачають прямий доступ до безпосереднього спілкування як із ровесниками, так і з дорослими. Як наслідок – дошкільнята швидко пізнають навколишній світ, але втрачають мовленнєві навички, життєво необхідні для встановлення зв’язків з оточенням. 

Виправити цю тривожну ситуацію допоможуть так звані круги Луллія. Ефект від використання цього ігрового методу навчання – дійсно величезний. 

Хто винайшов неймовірні Круги Луллія? 

Кругам Луллія вже понад 700 років. Цей оригінальний метод одночасного пізнання мови й світу запропонував французький монах Раймонд Луллія, відомий також як поет та філософ. Винахідливий чернець ще у далекому 13-столітті створив так звану логічну машину у вигляді паперових кругів, послідовно нанизаних на стрижень. Це був такий собі тогочасний комп’ютер, що досконало оперував словами та їх значеннями. З часом сучасні педагоги адаптували ідеї середньовічного адепта до нинішніх потреб дошкільної освіти.

Універсальна ігрова методика для розвитку дошкільнят

«Круги Луллія» – неймовірно корисна річ в роботі з маленькими дітьми. В процесі гри можна вчити цифри, рахувати предмети, читати слова, пізнавати властивості рослин, тварин, природних явищ та навколишньої дійсності. Дидактична гра якнайкраще сприяє створенню в колективі невимушеної обстановки, розвитку уяви, збагаченню словникового запасу. Чарівні круги розвивають аналітичні здібності дітей дошкільного віку, формують розуміння причинно-наслідкових зв’язків та вміння доводити власну точку зору. Унікальна ігрова методика дозволяє успішно опановувати усне мовлення, розрізняти та чітко вимовляти звуки, грамотно будувати речення, ставити та відповідати на запитання, переказувати зміст казок і т.д..

Як власноруч виготовити «Круги Луллія»?

Щоб зробити «Круги Луллія», знадобиться картон чи цупкий папір. Спочатку потрібно вирізати кілька кругів різного діаметру – від більшого до меншого. Потім кожен круг поділити на сектори. Зверніть увагу! Всі круги мають містити однакову кількість секторів. Переважно, 6-8. Готові круги нанизують на стрижень, шпильку або інший підручний засіб. Останнім часом набрала популярності зручна і практична скріпка під назвою брадс. Зверху кругів вставновлюється стрілка, якщо цього вимагає задум. Також слід виготовити картинки із різними тематичними зображеннями: малюнками, літерами, словами та цифрами, які будуть кріпитися на сектори. Якщо ви не дуже розумієте, як виготовити круги Луллія, то пропонуємо вам вже готові матеріали на будь-які теми, які потрібно лише роздрукувати, вирізати та скріпити скріпочкою! Переглянути вигляд кругів Луллія як зразок чи миттєво придбати можна тут: https://anelok.in.ua/product-tag/kruhy-lulliia/

Як грати з «Кругами Луллія»?

Під час роботи з дошкільнятами дидактичний матеріал варто презентувати як чарівні й загадкові круги. Для занять з дітлахами до 6 років досить двох, максимум, чотирьох кругів на одне заняття.

Дидактичні гри з використанням кругів Луллія умовно поділяють на 3 види:

  1. Підбір парного зображення. 

В одному із секторів встановлюють картинку, пару до якої підбирають, прокручуючи верхній менший круг. Це може бути пара за кількістю, кольором, іншою відповідністю.

  1. Елемент випадковості.

Дошкільнята розкручують водночас 2 круги. Комбінація зображень завжди непередбачувана. Кожне зображення першого круга повинне логічно поєднуватися з кожною картинкою другого круга.

  1. Розвиток уяви.

Підбирають круги для першого типу гри, але при цьому розкручують обидва круги. Далі педагог обговорює з малечею несумісну, на перший погляд, комбінацію. Потрібно заздалегідь домовитися з вихованцями, що ситуація казкова, нереальна, а отже, можна пофантазувати.

«Круги Луллія» – один із найбільш ефективних методів ТРВЗ-технології – теорії розв’язання винахідницьких завдань. Цей педагогічний напрям передбачає виховання високоінтелектуальної особистості, підготовленої до вирішення навіть найскладніших проблем.

Винахідливість і творчість сучасних педагогів розширили спектр вигляду кругів Луллія, урізноманітнили вказівники, виріз, додали тримачі для зручності чи обʼєднали два круга паралельно. Таким чином, рухома гра у вигляді кругів Луллія стане гарним замінником популярним гаджетам і змусить надовго затримувати увагу, кожного разу змінюючи вигляд і завдання.

Ви можете скопіювати цю інформацію на свій сайт виключно з активним посиланням на цю статтю-першоджерело!

Залишити відповідь

X